SPM6530T-220M-HZ
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
SPM6530T-220M-HZ
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,7.10mm×6.50mm×3.00mm SMD/SMT 22 µH 20 % 2.6 A 200 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
Current Rating2.6 A
DC Resistance (DCR)200 mΩ
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingShielded
Inductance22 µH
Core MaterialMetal
inductance tolerance20 %
Saturation Current2.3 A